Ungdomsserie och NOK, Klassresultatlista

2007-08-21


H16 4200 meter 13 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Oskar SvenssonFinspångs SOK26:520:00
2Måns BrännebyÅby SOK30:233:31
3Pontus AnderssonOK Denseln31:044:12
4Elias AnderssonOK Denseln34:007:08
5Philip DahlstedtGOIF Tjalve36:409:48
6David LindegrenGOIF Tjalve37:2610:34
7Oscar JohanssonÅby SOK39:4512:53
8Rikard JohanssonNorrköpings AIS48:3321:41
9Simon BotvidssonÅby SOK52:1725:25
Simon SandströmOK DenselnEj godk.
Erik NybergOK DenselnEj start
Johan FröbergGOIF TjalveEj start
Love MattsonÅby SOKEj start

H14 3500 meter 13 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Oscar EngmanOK Denseln25:420:00
2Filip AguirreÅby SOK26:090:27
3Leif SvenssonFinspångs SOK26:290:47
4Emil BlomqvistÅby SOK27:562:14
5Marcus BerggrenGOIF Tjalve28:042:22
6Philip SorriGOIF Tjalve29:153:33
7Niklas HamströmGOIF Tjalve30:064:24
8Fredrik MalmforsSkogspojkarnas OK31:145:32
9Johan OlssonGOIF Tjalve34:098:27
10Adam BrinkmanÅby SOK46:1820:36
11Tobias MagnussonGOIF Tjalve50:3824:56
Lukas MattssonÅby SOKEj start
Felix SchöttleÅby SOKÅterbud

H12 2400 meter 18 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Alexander WiklundFinspångs SOK17:150:00
2Max BerggrenOK Denseln18:080:53
3Martin EngmanOK Denseln20:163:01
4Henrik HåkanssonKrokeks OK20:533:38
5Carl NilssonOK Denseln21:404:25
6Wincent RydebergSkogspojkarnas OK26:319:16
7Kalle KarlssonGOIF Tjalve27:5010:35
8Herman AlmqvistKrokeks OK28:3511:20
9David AxelssonFinspångs SOK28:4611:31
10Dag HultbergKrokeks OK29:2212:07
11Björn KongslienSkogspojkarnas OK29:3112:16
12Jakob FinnevidssonGOIF Tjalve29:4212:27
13Tim SöderströmKrokeks OK33:3916:24
14Simon CalderonFinspångs SOK34:3717:22
15Filip HedinKrokeks OK40:1523:00
16Marcus JehrlanderGOIF Tjalve45:0427:49
Sebastian SvenssonFinspångs SOKEj start
Oskar LeinionenÅby SOKÅterbud

H10 2000 meter 13 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Felix LuksGOIF Tjalve19:170:00
2Erik HåkanssonSkogspojkarnas OK22:253:08
3Gustav EngmanOK Denseln22:413:24
3Johan WehlinSkogspojkarnas OK22:413:24
5Tobias ElnerosFinspångs SOK23:304:13
6August MollénOK Denseln23:564:39
7Emil LjungemyrÅby SOK24:295:12
8Jakob MalmforsSkogspojkarnas OK27:578:40
9Gustav MalmströmGOIF Tjalve30:1510:58
10Martin StafstedtGOIF Tjalve31:3512:18
11Markus EngströmFinspångs SOK32:1612:59
Arvid StrömbergFinspångs SOKEj godk.
Rasmus FridströmFinspångs SOKÅterbud

D16 3500 meter 12 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Linn BrännebyÅby SOK24:340:00
2Lisa KaleredSkogspojkarnas OK28:303:56
3Linn AbrahamssonÅby SOK28:494:15
4Anna HåkanssonKrokeks OK29:094:35
5Isabella NetzÅby SOK33:198:45
6Lina PerssonKrokeks OK33:509:16
7Linnea NetzÅby SOK35:4011:06
8Karolina NygrenSkogspojkarnas OK35:5911:25
Ida LindqvistOK DenselnEj start
Ebba Lindgren-HermanssonÅby SOKEj start
Heidi BerggrenOK DenselnEj start
Tina NikkoÅby SOKEj start

D14 2500 meter 12 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Linda LindqvistOK Denseln20:590:00
2Hanna NilssonOK Denseln22:011:02
3Karin SvenssonFinspångs SOK25:514:52
4Anna WehlinSkogspojkarnas OK29:168:17
5Elin HåkanssonSkogspojkarnas OK29:258:26
6Henrietta ErlandssonSkogspojkarnas OK30:5910:00
7Josefine DahlstedtGOIF Tjalve32:3911:40
8Amanda NygrenSkogspojkarnas OK36:3215:33
9Malin AnderssonSkogspojkarnas OK38:3317:34
10Nathalie JanssonSkogspojkarnas OK42:0321:04
11Mathilda LindqvistGOIF Tjalve44:2223:23
Alicia PetersdotterGOIF TjalveEj start

D12 2400 meter 10 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Ebba WesterbergKrokeks OK19:470:00
2Andrea SvenssonFinspångs SOK20:541:07
3Ida RydbergFinspångs SOK23:233:36
4Lisa MalmströmGOIF Tjalve23:343:47
5Mai Ly SorriGOIF Tjalve24:144:27
6Sofia BerggrenÅby SOK25:345:47
7Linda AguirreÅby SOK29:189:31
8Sofia WiellÅby SOK32:4312:56
9Märta BerggrenÅby SOK33:2013:33
Frida StrömbergFinspångs SOKEj godk.

D10 2000 meter 12 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Emma BrännebyÅby SOK22:210:00
2Moa HedegårdKrokeks OK30:177:56
3Julia ErikssonKrokeks OK30:528:31
4Tora WesterbergKrokeks OK34:3512:14
5Hanna JanssonSkogspojkarnas OK34:4912:28
6Frida NilssonOK Denseln36:4014:19
7Cornelia AnderssonÅby SOK39:0116:40
8Sara PerssonOK Denseln39:4017:19
9Emilia ÖstlundÅby SOK46:1923:58
10Isabelle AguirreÅby SOK47:4625:25
11Lina OlssonÅby SOK52:0929:48
Ebba BjärestrandKrokeks OKEj start

U4 3500 meter 1 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
Evelina FridströmFinspångs SOKÅterbud

U3 2500 meter 4 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Emma MagnussonGOIF Tjalve53:120:00
2Hedda RundgrenFinspångs SOK59:326:20
3Tom LysellÅby SOK66:5913:47
Jakob MånssonGOIF TjalveEj godk.

U2 2400 meter 19 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Carl WaszkiewiczNorrköpings AIS34:450:00
2Lisa BerggrenÅby SOK36:071:22
3Hannes RundgrenFinspångs SOK38:223:37
4Christoffer BergstenNorrköpings AIS39:164:31
5Elias AxelssonFinspångs SOK39:224:37
6Emil EkelundNorrköpings AIS40:265:41
7Caroline LägermoNorrköpings AIS44:129:27
8Sofia BerglindNorrköpings AIS45:1310:28
9Hanna LeinonenÅby SOK47:2212:37
10Sara MarklundKrokeks OK48:0213:17
11Arvid VittvångOK Denseln50:4115:56
12Tua SöderströmKrokeks OK52:4618:01
13Johan LindmanFinspångs SOK53:5719:12
14Elias WärlingeKrokeks OK59:1524:30
15Nora ForslundKrokeks OK68:2433:39
Josef JohanssonÅby SOKEj godk.
Joakim WadöGOIF TjalveEj godk.
Ida StendahlÅby SOKEj start
Felicia KvarfordtÅby SOKEj start

U1 2000 meter 9 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Oscar PrytzGOIF Tjalve26:420:00
2Eric JehrlanderGOIF Tjalve29:473:05
3Hanna AnderssonÅby SOK29:493:07
4Axel JohanssonFinspångs SOK38:0511:23
5Albert MalmrosGOIF Tjalve38:2711:45
6Maria LägermoNorrköpings AIS42:3215:50
7Totte SvenssonFinspångs SOK51:2224:40
8Tobias HamströmGOIF Tjalve53:1126:29
Hanna AnderssonÅby SOKÅterbud

INSKOLNING 2000 meter 36 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
Adam AlmgrenKrokeks OKGodkänd
Akili WilhelmssonKrokeks OKGodkänd
Amanda WärnNorrköpings AISGodkänd
Anna JohnssonSkogspojkarnas OKGodkänd
Arvid WesterbergKrokeks OKGodkänd
Calle ForslundKrokeks OKGodkänd
Carl FingalNorrköpings AISGodkänd
Caroline HallgrenNorrköpings AISGodkänd
Edvin GlänneskogNorrköpings AISGodkänd
Elin KarlssonGOIF TjalveGodkänd
Elliot NäsNorrköpings AISGodkänd
Emelie ElnerosFinspångs SOKGodkänd
Emilia SamuelssonNorrköpings AISGodkänd
Emma ErikssonKrokeks OKGodkänd
Fredrik LägermoNorrköpings AISGodkänd
Gustav TräffNorrköpings AISGodkänd
Invild KongslienSkogspojkarnas OKGodkänd
Isak EkelundNorrköpings AISGodkänd
Johanna HofvenstamKrokeks OKGodkänd
Jonatan HofvenstamKrokeks OKGodkänd
Josefine BovellanNorrköpings AISGodkänd
Lindh WilmaNorrköpings AISGodkänd
Linnea SamuelssonNorrköpings AISGodkänd
Linus ClassonNorrköpings AISGodkänd
Ludvig ClassonNorrköpings AISGodkänd
Madelene EngströmFinspångs SOKGodkänd
Maja HultbergKrokeks OKGodkänd
Marcus AlmgrenKrokeks OKGodkänd
Oskar BroddegårdSkogspojkarnas OKGodkänd
Sebastian JanssonSkogspojkarnas OKGodkänd
Simon PaldaniusOK DenselnGodkänd
Oliver GlänneskogNorrköpings AISEj godk.
Mattis NilssonNorrköpings AISÅterbud
Emma LindNorrköpings AISÅterbud
Evelina KornebrandtKrokeks OKÅterbud
Victoria LindNorrköpings AISÅterbud

LÅNGA 6300 meter 23 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Gunnar NilssonFinspångs SOK43:010:00
2Kenneth SvenssonFinspångs SOK44:261:25
3Marcus AnderssonMatteus SI45:592:58
4Olle LindmanFinspångs SOK47:354:34
5Anders JönssonFinspångs SOK47:424:41
6Lars DanielssonMatteus SI51:558:54
7Mats RosanderFinspångs SOK52:579:56
8Marcus AdolfssonNorrköpings AIS53:009:59
9Carina JönssonFinspångs SOK53:0110:00
10Helén PerssonLinköpings OK54:1411:13
11Leif StrömbergFinspångs SOK54:4711:46
12Bo EliassonSkogspojkarnas OK56:3813:37
13Anton KarlssonFinspångs SOK57:1714:16
14Conny NordwaldHällestads OK59:3016:29
15Linda NilssonNorrköpings AIS61:4818:47
16Erik MalmforsSkogspojkarnas OK64:4221:41
17Anna Martin-MagnussonGOIF Tjalve67:3724:36
18Johan FridströmFinspångs SOK70:3727:36
19Carina KaleredSkogspojkarnas OK78:4135:40
Sofie StrömbergMatteus SIEj godk.
Thomas JohanssonOK KolmårdenEj godk.
Johan LindströmNorrköpings AISEj godk.
Peter StenbäckNorrköpings AISEj godk.

MELLAN 3500 meter 39 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Erik AnderssonOK Denseln16:390:00
2Mattias EricssonOK Denseln18:221:43
3Henrik BerggrenOK Denseln18:331:54
4Mats ÖsterqvistOK Kolmården26:5110:12
5Benny WiklundFinspångs SOK27:4911:10
6Marie DahlgrenGOIF Tjalve27:5411:15
7Bertil SenestadFinspångs SOK28:1811:39
8Kenneth LeoOK Denseln29:4813:09
8Christer LarssonFinspångs SOK29:4813:09
10Karolina HellgrenFinspångs SOK30:4314:04
11Magnus EngströmFinspångs SOK31:2914:50
12Peter NikkoOK Kolmården32:5416:15
13Göran SvärdNorrköpings AIS33:1416:35
14Peter HagströmGOIF Tjalve33:1916:40
15Jan HofvenstamOK Kolmården33:2916:50
16Rune ArdellOK Denseln34:2017:41
17Carolina StarkOK Bävern34:3117:52
17Arne HultqvistOK Denseln34:3117:52
19Veronica LindebringOK Denseln35:2318:44
20Björn RydbergFinspångs SOK36:5920:20
21Airi NikkoOK Kolmården37:0120:22
22Roland NilssonFinspångs SOK37:0420:25
23Mikael NikkoOK Kolmården37:3921:00
24Inger JohanssonNorrköpings AIS38:2321:44
25Carina LindmanFinspångs SOK39:4723:08
26Marie LindqvistGOIF Tjalve40:1623:37
27Mikael HamströmGOIF Tjalve41:0224:23
28Ingela HåkanssonSkogspojkarnas OK45:3728:58
29Thomas HåkanssonSkogspojkarnas OK46:0729:28
30Elving AnderssonNorrköpings AIS46:0929:30
31Anneli WiklundFinspångs SOK46:5130:12
32Gerd HagströmGOIF Tjalve47:0330:24
33Robert HåkanssonOK Kolmården47:5431:15
34Liselott LindegrenGOIF Tjalve49:3933:00
35Lars BygdénOK Kolmården49:5733:18
36Pia JohanssonNorrköpings AIS53:3736:58
37Anders AxelssonFinspångs SOK60:1843:39
38Birgitta OlssonGOIF Tjalve64:4048:01
39Karin RenbergOK Kolmården72:1355:34

KORTA 2000 meter 2 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Carolina HögNorrköpings AIS31:590:00
2Annelie NygrenSkogspojkarnas OK46:4514:46


Skapad 2007-08-21 22:30:45 med OLA version 3.5.1